HomeZprávy a události
Filtr
 • Malý Amadeus - 26.1.2013

  V rámci Festivalu sólové tvorby pro děti se představí i izraelská herečka Gadit Cohen s představením Little Amadeus. Malý Amadeus je lyrické hudební představení, které vypráví příběh o útlém dětství Wolfganga Amadea Mozarta, který byl zázračné dítě a vyrostl v geniálního skladatele. Ve věku 3 let Mozart již hrál na klavír a v 5 letech složil svou první skladbu. Ze všeho nejvíc chtěl být ale malý Amadeus normální dítě a hrát si venku....

 • Kinderblock 66: Návrat do Buchenwaldu - 17.12.2013

  18.30 hod, Americké centrum,  Tržiště 13, Praha 1

  Kinderblock 66 je příběhem čtyřech mužů, kteří byli jako chlapci nacisty uvězněni v nechvalně známém koncentračním táboře Buchenwald.

 • Minus 2 - 18.12.2013

  Soubor Polského Tanečního divadla představí v jediném uvedení kultovní dílo světové choreografie, inscenaci Minus 2. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, která se již nebude opakovat. Pouze jednou na Nové scéně.

  Ohad o své inscenaci říká: "Choreografie Minus 2 je v nejobecnějším slova smyslu o rekonstrukci. Ve svých dílech beru rád kousky nebo dokonce celé části již existujícíhodíla, které předělávám do nového tvaru a vždy se tak o své práci naučím něco nového. Stejně tak tomu bylo v choreografii Minus2, která je složená z mnoha fragmentárních příběhů. V momentě, když jsem je všechny poskládal dohromady, vznikl soběstačný, soudržný tvar."

 • FOOTSTEPS IN JERUSALEM - 16.12.2013

  Film  Footsteps  in  Jerusalem je  poctou  Davidu  Perlovovi,  otci moderní izraelské dokumentaristiky, a jeho legendárnímu filmu In Jerusalem  (1963).  V  roce  2013  natočili  studenti  filmové  školy krátké  filmy  inspirované  Perlovem  a  jeho  dílem.  Vznikla  tak mezigenerační  výpověď  o  městě,  které  prošlo  dramatickými změnami.  Deset  let  po  Perlovově  úmrtí,  12.  prosince 2013,  se tento film promítá na padesáti místech po celém světě.

  http://www.kinosvetozor.cz/cz/program/filmy/6289/Footsteps-inJerusalem/

 • JERUZALÉM, MĚSTO TŘÍ NÁBOŽENSTVÍ: ISLÁM - 5.12.2013

  Poslední  ze  tří  přednášek  Jana  Neubauera věnovaných  městu,  v  němž  se  již  téměř  po  čtrnáct  století  neopakovatelným  způsobem setkávají tři monoteistická náboženství: judaismus,křesťanství a islám.  Přednáška  doplněná  bohatým  obrazovým  materiálem  představuje historii, současnost a souvislosti muslimského Jeruzaléma.

  http://www.jewishmuseum.cz/cz/czcultvkc2.php

 • Malox v Praze - 5.12.2013

  Izraelské  jazzovo-punkové  duo  saxofonisty  Ejala  Talmudiho a  bubeníka Aviva Bonenastrhne posluchače originálními skladbami i maximálně  energickým  projevem.  Turné  po  Čechách  jedou s legendární  dámskou  formací  Zuby  nehty  a  představí na  něm  své poslední album Polka for Punks.

  http://malox.bandcamp.com/ v klubu vagon - http://www.vagon.cz

Odkazy

Odkazy na kulturní, společenské a další akce najdete také na těchto stránkách:

http://www.kehilaprag.cz - menu kultura a vzdělávání, web ŽO Praha

http://www.bejtsimcha.cz/ - liberální židovská komunita

http://www.bejt-praha.cz/ - Pražská židovská otevřená komunita

https://www.facebook.com/IsraelinCzechRepublic - Izrael v České republice

http://www.maskil.cz - Věstník židovské liberální komunity

http://www.jewishmuseum.cz/cz/czvkc.htm - Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea

http://www.besamim.cz - Izraelské lidové tance v Praze

Kde najdete další zajímavé informace:

http://eretz.cz/

http://zidovskelisty.blog.cz/

Přihlášení pro členky/členy

Chcete se stát členkou/členem klubu? Vytvořte si prosím účet.Schůze KRPŠ Lauder

Schůze KRPŠ Lauder

Dne 24.10.2013 se konala Valná hromada sdružení v prostorách kavárny ŽO v Praze. Předmětem jednání bylo znovuoživení sdružení, přijmutí nových členů, volba výboru a plán hlavních činností na příští období.

Protokol z tohoto setkání najdete zde v sekci download po přihlášení.

Search

Joomla templates by Joomlashine